Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Bežať ako dáma – čítanie nielen pre ženy


    1709 0  

5 (100%) 1 vote

Alexandra Heminesleyova - Bezat ako dama

Recenzia knihy Bežať ako dáma od Alexandry Heminsleyovej

O tom, aké dôležité je proste zaviazať si šnúrky a vykročiť z domu, aké ťažké môže byť vykročiť z domu aj druhý raz, kúpiť si prvé tenisky alebo nájsť to správne oblečenie.

A aké úžasné je prekonať vlastné očakávania, zvíťaziť nad sebou samou alebo dokonca prebehnúť prvou cieľovou čiarou (a nemusí ísť iba o maratón).

Aj o tom je kniha Bežať ako dáma. Alexandra čitateľom v knihe približuje svoje bežecké začiatky. Od toho, ako si uvedomila, že pre beh sa „proste nenarodila“ až po chvíle kedy napriek tomu zabehla Londýnsky maratón.

Svoj príbeh sprevádza mnohými vtipnými i dojemnými príhodami, ktoré zažila počas tréningov aj na samotných pretekoch. Odovzdáva takýmto spôsobom množstvo užitačných rád aj dôvodov, prečo sa behu oplatí venovať.

„Tajomstvo bežcov spočíva v tom, že nebehajú kvoli svojmu telu, ale kvôli mysli. Štíhle nohy po čase omrzia, ale čistá myseľ nikdy.“

Nie je to kvôli štíhlej postave, zlepšeniu kondičky alebo zlepšeniu osobného rekordu – je to hlavne o prekonaní samého seba a pochopení, že sme schopní dosiahnuť oveľa viac, než si na začiatku dokážeme vôbec predstaviť.

Alexandra Heminsleyová dokázala napísať knihu pre všetky (nielen) ženy, ktoré behajú roky, behať začínajú alebo o behu čo i len rozmýšľajú.

Spája v nej vlastný príbeh a skúsenosti (od svojho prvého behu až po maratón zabehnutý tisíce kilometrov od domova) s radami, ktoré každá bežkyňa či bežec nielen v úplných začiatkoch ocení.

Kniha ponúka príjemné čítanie, ktoré približuje beh vo svojej absolútnej jednoduchosti a kráse. Túto oddychovku si môžete zakúpiť v kníkupectve Martinus.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.