Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Bežec a lyžica – 224 strán plných užitočných rád


, , ,

    886 0  

Rate this post

Keď sa spojí vytrvalostná bežkyňa s expertom na výživu dokážu spolu vytvoriť 224 užitočných strán, z ktorých vieme čerpať množstvo užtočných rád vhodných pre náš každodenný tréning. Kniha na ktorú mnoho bežcov a bežkýň čakalo nejaký ten mesiac sa pomaly predrela a zbadala svetlo sveta. My sme si išli preveriť jej obsah a ponúknuť vám stručný prehľad toho, čo v knihe – Bežec a Lyžica (napísala a zostavila  dvojica Ivana Mesárošová a Igor Bukovský ) – môžeme nájsť.

 

Privíta vás bohatý obsah, napísaný tak podrobne, že ste schopní nájsť si TO VAŠE – preskakovanie strán je dovolené nebojte sa nič vám neunikne ! Hneď na začiatku si prečítate aké výhody so sebou beh prináša a čo sa stane keď by ste na svojej pravidelnosti tréningov poľavili (Pozor ! Kondícia sa stráca už za dva týždne ! ) Ďalej vás čaká podrobný rozbor optimálnej výživy. Od bielkovín až po sacharidy a od tých až po mýtusy o tukoch, s ktorými sa stretávame veľmi často. Aká by mala byť ideálna hmotnosť bežca a že stiahnuté appky na jej „rýchle“ vypočítanie nevravia vždy pravdu.

 

Jedna kapitola patrí aj Paleo stravovaniu z doby lovcov žijúcich v paleolite. Pre tých bolo prvoradé mäso a považovali ho za základ výživy. Napriek tomu, že toto stravovanie sľubuje zlepšenie vytrvalosti a sily je tomu naozaj tak ? A teraz trochu iná téma – presný opak paleo stravy a tým je vegetariánstvo. Dá sa byť vrcholovým športovcom napriek tomu, že ste vegetarián ?

 

 

Biopotraviny – je naozaj reálne konzumovať jedlo bez postrekov a fungovať vždy bez antibiotík ? Ďalej sa dočítate všetko potrebné o pitnom režime. Aká je najlepšia stratégia na udržanie optimálnej hydratácie a akým nápojom sa pred behom vyvarovať.

 

Nezabudlo sa ani na doplnky výživy a zlepšovanie imunity. Už sa blížime ku koncu knihy a pred nami sú posledné dve kapitoly. Jednou z nich je 20 najlepších potravín pre bežcov a ich podrobný opis. Knihu ukončíme niekoľkými receptami pre každú časť dňa taktiež aj domácimi snackmi a športovými nápojmi.

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.