Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Desaťtisíc bežcov v rovnakom tričku. We Run Prague


, ,

  Video   3799 1  

Rate this post

O tom, že predĺžený víkend je nabitý akciami pre bežcov, sme písali už v predošlom článku. No venovali sme sa v ňom len tomu, čo sa deje u nás doma. V sobotu sa však konala aj masová bežecká akcia v Prahe s názvom We Run Prague.

Beh už po štvrtý krát zorganizovala spoločnosť NIKE ako svoju marketingovú aktivitu. Trasa behu viedla historickým centrom Prahy, no narozdiel od predošlých ročníkov bola mierne upravená. S tým súvisia aj sťažnosti a nespokojnosť niektorých bežcov.

Cieľ bol situovaný v oblasti Náplavky pri Palackého moste, čo pre dobiehajúcich bežcov znamenalo tlačenice a čakanie. Okrem toho zaznela aj kritika na načasovanie behu počas víkendu, keď sa mesto pripravuje na začiatok školského roka. Nuž masové akcie sú už také, nedá sa vyhovieť každému a podobné kritické hlasy sa objavujú stále.

We Run Prague 2014

foto: NIKE

Nám sa zdá, že beh je z roka na rok vydarenejší a svedčí o tom aj obrovský záujem, ktorý medzi bežcami vyvoláva. Zaregistrovalo sa naň vyše 10 tisíc ľudí. Pripravený bol sprievodný program už od druhej hodiny popouldní. Beh o 19:00 odštartovala česká olympijská víťazka a majsterka sveta v hode oštepom Barbora Špotáková.

Ako prvý desať kilometrový beh zdolal Vít Pavlišta so skvelým časom 29:52. Nasledovali ho Ondřej Fejfar (31:36) a Milan Janoušek (32:03). Prvou ženou sa stala Tereza Lajdová s časom 37:08. Na druhom mieste sa umiestnila Hana Randáková (37:24) a tretia bola Marcela Joglová (37:52). Výsledkový servis ponúkol aj zaujímavý údaj o priemernom čase bežcov. Mužom bol nameraný priemerný čas 52:34, ženy trať zvládli v priemere za 1:00:44.

Saša We Run Prague 2014

foto: Alexandra Karnikova

Beh nádherným centrom Prahy samozrejme prilákal aj množstvo Slovákov. Napríklad aj Alexandru. Dobehla na 1830. mieste z pomedzi 8375 bežcov, ktorí nakoniec prišli do cieľa. Na behu, kde sa v mase ľudí beží ťažšie, si zabehla osobný rekord na 10 km. Opýtali sme sa jej prečo za behom cestovala do Prahy.

„Chcela som zažiť neopakovateľnú atmosféru behu v desaťtisícovom dave. Pre mňa to bola premiéra v takej mase. Bol to zážitok vidieť toľko pozitívnej neonovo žltej energie na štarte a v cieli. Trať cez centrum Prahy bola perfektná s perfektnou organizáciou. Určite tento beh odporúčam.“

Pri otázke, či sa Saša chystá na beh aj o rok, sa len usmieva a jej „Jasné!“ je odpoveďou na to, prečo sa behu We Run Prague darí. My sa už teraz tešíme na ďalší ročník a sme zvedaví, čo si pre bežcov organizátori pripravia nabudúce.Komenty
  1. Táhněte z Prahy Slováci ubozí..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.