Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Where Dreams Go To Die – Kde Sny Zomierajú


, , ,

  Video   347 0  

Rate this post

Roky plné náročného tréningu, dokonalá príprava na všetky nástrahy čakajúce na trati, ktoré nie je možné obísť. The Barkley Marathon ako nočná mora profesionálnych bežcov, ktorú sa pokúsil zdolať Gary Robbins.

 

Where Dreams Go To Die – Kde Sny Zomierajú je dokumentárny film vytvorený filmárom Ethanom Newberym. Tento film rozpráva príbeh kanadského ultrabežca Garyho Robbinsa počas jeho dvoch pokusov zdolať najťažší vytrvalostný beh na svete The Barkley Marathon.

Ultramaratón konajúci sa v americkom štáte Tennessee, ktorí je pre mnohých navždy nezdolateľný. Bežci si vyberajú medzi traťou dlhou 97 km alebo tou náročnejšou, ktorá je dlhá 160 km. Tento beh sa koná začiatkom jari, koncom marca, alebo na začiatku apríla.

Príbeh v rozpätí dvoch rokov zobrazujúci emotívnu, mocnú a najmä inšpirujúcu cestu Garyho Robbinsa. Je to bežec, ktorý pokoril množstvo behov a je považovaný za jedného z najlepších ultrabežcov. Niekoľko mesiacov trénoval v zlých veternostných podmienkach len aby sa pripravil čo najlepšie. The Barkley Marathon sa stal jeho veľkou výzvou. Beh, ktorý dokázalo úspešne ukončiť len 15 ľudí za posledných 30 rokov. Ak chcete vedieť koľko odhodlania je potrebného na čo i len pokúsenie sa o zdolanie všetkých piatich okruhov Barkley Marathons tak dokument Where Dreams Go To Die – Kde Sny Zomierajú vám to ukáže. Film zachytáva dva ročníky tohto behu a to rok 2016 a 2017.

 

Zúfalosť ovládaná silnou vôľou a hlavne veľká obeta, ktorá prichádza ak zasvätíte celý svoj tréning, časť svojho života zdolať najťažší pretek sveta. Sledujte a uvidíte prečo sa tomuto preteku vraví miesto, kde sny zomierajú.

 

„Ráno mi dcéra povedala aby som jej prečítal rozprávku predtým než odídem, pretože odchádzam na vojnu. Mohla to povedať lepšie ? Každý deň je pre mňa súbojom medzi mnou a mojím snom“ – Gary RobbinsPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.