Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Mobilné aplikácie pre efektívnejší tréning


, , , ,

    404 0  

Rate this post

Svet je dnes plný rôznych aplikácií, ktoré nám uľahčujú život. Taktiež sa nezabudlo ani na bežcov. Tí majú k dispozícií množstvo bežeckých aplikácií, vďaka ktorým je možné zmerať si rôzne parametre od vzdialenosti a času, cez spálené kalórie až po vypotené tekutiny.

 

 

NIKE+RUNNING

Nike+ Running disponuje viacerými motivačnými funkciami a tréningovými režimami, ktoré pomôžu najmä začiatočníkom. Aplikácia vás môže naučiť správne behať či pripraviť na maratón. Vďaka tomu, že zaznamenáva dáta z GPS prijímača a akcelelometra, dokáže pomerne presne merať vzdialenosť odbehnutej trasy, jej prevýšenie a aj čas. Výslednú trasu si potom môžete pozrieť na mape priamo v aplikácii. Výsledky sa synchronizujú cez internet s účtom v službe Nike+ a môžete sa s nimi podeliť na sociálnych sieťach, prípadne aj súťažiť s ďalšími priateľmi, ktorí aplikáciu používajú tiež.

 

ENDOMONDO

Endomondo ponúka v podstate to isté, čo konkurenčné aplikácie. Jeho veľkou výhodou je však to, že je dostupný na mnohých mobilných platformách. Môžete si ho stiahnuť napríklad pre iOS, Android, BlackBerry OS, Windows Phone či starší Symbian. Aplikácia dokáže taktiež vďaka senzorom v mobile merať vzdialenosť, prevýšenie, čas či spotrebované kalórie. Podobne ako Nike+ a Runkeeper ponúka aj vlastnú internetovú sociálnu sieť na endomondo.com, kde si môžete prezerať vaše výsledky a zdieľať ich s priateľmi.

 

HUMAN

Napriek tomu, že táto appka nevyniká nejakou pridanou hodnotou je nesmierne dobrým povzbudzovateľom počas vášho tréningu. Stopuje čas kedy ste v pohybe – beh, chôdza, cyklistika – a povzbudzuje vás cvičiť denne aspoň 30 minút denne. No tá najväčšia motivácia prichádza od ostatných. Ľudia vedia provnávať svoje výsledky s druhými a tak vytvoriť rebríček tých najlepších. Môžete teda súperiť s vašim susedom a pozorovať ako sa zlepšujete.

 

COUCH TO 5K

Populárna aplikácia Couch-to-5K robí presne to, čo hovorí: Zmení vás z sedavého gaučového zemiaka na bežca. Prechádza s vami cez tri 30-minútové tréningy za týždeň, aby ste boli pripravení na 3,1-míľové preteky za deväť týždňov. Počas cesty, sleduje váš čas a vzdialenosť prostredníctvom GPS a virtuálny tréner vám dáva komentáre k vášmu cvičeniu. Po každom tréningu môžete svoje údaje prihlásiť na stránku active.com a svoje úspechy môžete zdieľať s priateľmi.

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.