Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

TOP momenty Boltovej kariéry


, , , ,

    354 0  

Rate this post

Jedenásťkrát zlatý na MS, osemkrát na OH. Šprintér, ktorého pozná celý svet a ktorý ukončil svoju kariéru bronzom v Londýne. Práve kvôli takejto úspešnej kariére mi nedá nevenovať jeden príspevok práve Usainovi Boltovi.

Usain Bolt je človek, ktorý neohúril ľudí len svojimi športovými výsledkami ale taktiež aj svojou charizmou. Je to šoumen, ktorý dokázal zburcovať celý dav a vzbudiť v nich nadšenie pre to, čomu sa on tak horlivo venoval.

V Boltovi sa športový duch prejavil už v mladosti. Nepotláčal ho a preto sa aj s podporou svojho okolia snažil zistiť, ktorý šport je preňho ten najvhodnejší.

Aj keď vo svojej kariére narazil na niekoľko prekážok, či už čo sa bolesti chrbta týka, alebo aj nedostatku odhodlania pre jeho tréning, vždy dokázal zo všetkého „vyšprintovať“ a pokračovať v rozvíjaní svojho talentu ďalej.

Svoj prvý svetový rekord dosiahol Bolt účasťou na newyorskej Grand Prix pred deviatimi rokmi. Beh na sto metrov zvládol za 9,72 s. a to aj vďaka tomu, že sa tento pretek musel bežať dvakrát kvôli zlému štartu.

Asi za najviac dych berúci Boltov pretek sa považoval ten, kde svoj svetový rekord zlepšil o 11 stotín. Bolo to na Majstrovstvách sveta v atletike v nemeckom Berlíne. Tribúny priam šaleli. Pokladalo sa to za športové divadlo, na ktoré priaznivci atletiky len tak nezabudnú.

A nakoniec, Londýn 2017, Majstrovstvá sveta v atletike. Tu už nenastalo „upravovanie“ osobného rekordu, no dovolím si tvrdiť, že silné emócie divákov znamenali viac. Skromný, no napriek tomu s veľkou charizmou, takto si Usaina Bolta ľudia pamätali a vždy aj pamätať budú napriek tomu, že dal v Londýne atletike jedno veľké ZBOHOM !

 

Najväčšie HIGHLIGHTY Boltovej kariéry nájdete na tomto linku:

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.