Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Nástrahy jesene


,

    259 0  

Rate this post

Jeseň je tým správnym obdobím kedy by ste mali začať budovať si formu do ďalšej sezóny. Avšak, jeseň so sebou prináša sychravé počasie a taktiež jesennú únavu preto prinášame pár rád ako si tréning počas tohto obdobia spríjemniť.

 

 Vysoké bežecké tempo sa v chladnejších dňoch rozhodne nevypláca. Váš tréning sa stane menej efektívnym keďže sa ľahko unavíte a rýchlo vyčerpáte svoje energetické rezervy. V jesenných – obzvlášť novembrových – dňoch by ste sa mali sústrediť na pomalšie tempo behu. Zodpovedá to napokon aj sezónnemu rytmu celej prírody, ktorá sa práve na jeseň pripravuje na zimný spánok.

„Sendvičové obliekanie“ je v tomto období veľmi vhodné. Je lepšie vziať si na seba viac vrstiev, keďže medzi sebou udržiavajú vzduch a teda vás aj viac zohrejú. A keď sa váš organizmus už dostatočne zahrial viete si ktorúkoľvek vrstvu oblečenia vyzliecť a zaviazať okolo pásu.

Čo sa týka vhodnej obuvi tak na daždivé a blatom „obložené“ terény je vhodná goratexová obuv. Goretex-ová membrána má jednu vynikajúcu vlastnosť. Neprepúšťa vlhkosť z vonkajšieho prostredia dnu k telu, keďže membrána je aj vetru odolná, nehrozí ani postupné presušenie pod vplyvom ventilácie. Vašu pozornosť sústreďujte aj na výber ponožiek. Najlepšie, ak by boli z funkčného materiálu /odvádzali pot z vášho chodidla von, boli vzdušné…

 

 

 Pánske termo ponožky Brubeck – členkové                                                                                                        Dámske termo ponožky Brubeck – členkové 

                                                                                                      Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.