Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Ako získať späť stratenú kondičku


, , , ,

    434 0  

Rate this post

Po sviatkoch sa stáva, že na vás čo to zanechajú. Pár dní zaslúženého leňošenia vám síce psychicky pomôže no vaša kondícia nadšená nebude a môže sa stať, že sa začne pomaly strácať.

 

 

VHODNÉ TEMPO

Prvý tréning po niekoľkodňovej pauze možno nebude vyzerať úplne podľa vašich predstáv a tak vám odporúčame začať pomalším ale o to istejším tempom. Nesnažte sa hneď pokračovať tam, kde ste skončili posledný tréning pred prestávkou. Ak váš vaše telo nepustí ďalej vydýchajte sa a pokračujte rýchlejšou chôdzou. Zo začiatku je lepšie trénovať pozvoľna. Vyhnete sa tak nepríjemným príznakom svalovej horúčky. Bolesť svalov môže trvať niekedy aj viac ako päť dní. A to vám zato rozhodne nestojí.

 

 

DOSTATOČNÝ ODPOČINOK

Ak máte pocit, že sa už pomaly dostávate v tréningovom procese tam kde ste boli predtým netreba zabúdať na to, že tak ako vaše telo potrebuje pohyb tak potrebuje aj kvalitný odpočinok a čas na regeneráciu.

 

STRAVA

Po zemiakovom šaláte a kapustnici  odľahčte svoj organizmus a stravujte sa jedlami, ktoré ho až tak nezaťažia. Dbajte na správny pomer bielkovín, sacharidov a tukov vo vašom jedálničku. Veď práve strava je jedným z kľúčových faktorov správneho tréningu.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.