Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Krížový tréning ako doplnenie tréningového plánu


, , ,

    436 0  

Rate this post

Krížový tréning je založený na kombinácií rôznych cvičení odlišných od toho čomu sa športovec venuje naplno. Slúži na doplnenie tréningového plánu aby sa stal pre vás čo najúčinnejším.

 

 

Čo sa behu týka, bežec trénuje tým, čo sa behu najviac podobá no zároveň posilňuje aj ostatné svalstvo. Vďaka nemu si tak športovec buduje silu a flexibilitu svalstva, ktoré sa pri behu až tak nenamáhajú. Vyhnete sa tak zraneniam, keďže si tak povediac naprávate svalovú nerovnováhu.

 

Výhody krížového tréningu

 

Môžeme ich vidieť hneď niekoľko. Zlepšuje to kondíciu bežca, predchádza sa tak mnohým zraneniam vďaka svalovej „rovnováhe“ a taktiež sa omnoho rýchlejšie sa zotavíte z vážnejších úrazov.

 

Krížový tréning pre bežcov

 

Vyberajte si hlavne cviky, ktoré sú najbližšie k behu. Ako napríklad bicyklovanie na stacionárnom bicykli alebo plávanie. Keď ste križový tréning zaradili do svojho plánu a vidíte, že udržiava vašu srdcovú frekvenciu okolo 70 percent z vašej maximálnej srdcovej frekvencie (220  mínus váš vek) väčšinu času tak je to znamenie, že by ste mali trénovať tvrdšie a vypotiť toho čo najviac. Samozrejme treba vždy ymslieť nato, aby ste nepreťažili váš organizmus, pretože ten potom z krížového tréningu nebude nadšený.

 

 

Je dobré si kontrolovať váš tlak pravidelne. Zvýšená srdcová frekvencia ráno je znamením pretrénovania čo môže nastať ak ste trénovali príliš veľa príliš skoro. Je dobré kombinovať krížový tréning s behom. Budete schopní udržať si tak dobrú kondíciu a čo najlepšie výkony v behu. Nemusíte sa teraz venovať crossfitu naplno. Stačí ak nahradíte 25 percent z vášho týždenného tréningu a pocítite tu zmenu.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.