Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

Soľná baňa ako miesto na preteky pre Američanov


, , , ,

  Video   267 0  

Rate this post

Koncom februára sa v americkom Hutchinsone uskutočnil beh s názvom „Mine Run 5K“, ktorý sa behal niekoľko stoviek metrov pod zemských povrchom v soľnej bani Strataca.

Viac ako 400 bežcov vzalo prilby s baterkami a šli si zabehať „Mine Run 5k“, ktorý štartoval niekoľko stoviek metrov pod zemskou kôrou. Každým rokom sa tohto „podzemného“ preteku zúčastňuje viac a viac bežcov, no najmä zvedavcov. Behá sa v soľnej bani zvanej Strataca nachádzajúcej sa v meste Hutchinson.

 Ako prvý na vás čaká výťah, ktorý vás vezme hlboko pod zemský povrch. Následne sa otvoria dvere a vy sa ocitáte v úplnej tme plnej čiernych tunelov. Prvých dvesto metrov je povrch zvládnuteľný aj začiatočníkmi no čím ďalej sa dostanete tým náročnejším sa pre vás terén stane. Jediné čo vám v tejto situácií dokáže pomôcť je vaše odhodlanie a baterka na prilbe. Čaká na vás približne 66 zákrut a trať dlhá približne 4 kilometre.

 Napriek obtiažnemu terénu ale všímavý bežec neprehliadne fascinujúce „pozostatky“ ako napríklad veľký čistý kryštál zo soli niekoľko starých banských vozíkov a prázdnych škatúľ výbušnín, ktoré lemujú steny tunelov. Bežci sa vody alebo malého občerstvenia dočkali až v cieli keďže počas behu bolo prísne zakázané. Akékoľvek rozliate pitie by mohlo rozpustiť prírodné soľné podlahy.

 

                                                                                                                                ↑ ↑ ↑   POZRI VIDEO VYŠŠIE  ↑ ↑ ↑Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.