Bežec, bežkyňa, počkaj! Neutekaj... :-)

Logo

Radi by sme Ti posielali email s novinkami

Email neposielame viac než dva krát mesačne a z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.

MÁM ZÁUJEM
mailinfo@runtv.eu
mail0904 087 605

„Osamelý“ bojovník píše o fruitarianstve aj chudnutí


, ,

    2065 0  

Rate this post

Vegetariánstvo, vegánstvo, surová strava, fruitariánstvo, vitariánstvo, paleo diéta, sacharidová diéta, proteínová diéta.. Aktuálne je v móde množstvo druhov stravovania. Prečítajte si názor slovenského ultra trailového bežca na jeden z nich.

Rišo Zvolánek alias „Osamelý“ bojovník je slovenský ultra trailový bežec, ktorý sa už vyše roka kŕmi len ovocím. Teda takmer. Zgustne si aj na zelenine alebo orieškoch.

Na tejto, pre niekoho extrémnej strave, pritom mimoriadne intenzívne trénuje a podáva výkony, nad ktorými občas zostáva stáť rozum. Aspoň nám „normálnym“ bežcom.

Osobne nie som človek s lekárskym vzdelaním, no rád pátram po informáciách odkrývajúcich obe strany mince. Fruitariánom bez konzumácie tepelne upravenej stravy som vyše 1,5 roka. Rišo Zvolánek

Pre Riša je však normálne niečo úplne iné. Ak Vás zaujíma viac o tom ako sa Rišo stravuje, čo hovorí o chudnutí a ako tento druh stravovania ovplyvňuje jeho behanie – odporúčame Vám prečítať si jeho článok.

Odpovie Vám na základné otázky ako Kto je fruitarian? alebo Aký je rozdiel medzi fruitarianom a vitariánom?. Podrobne ďalej rozoberá špecifiká tohto druhu stravovania a dopĺňa vlastné skúsenosti. A vôbec, Dá sa na strave plnej cukru schudnúť??

Keď sa preklikáte na jeho osobné stránky, určite hoďte očko aj na nejaký Rišov tréningový záznam alebo zážitky z tréningov na Kostarike, kde sa vybral testovať svoje telo vo vyššej nadmorskej výške.

Krátka vizitka Richarda Zvolánka

Rišo, pôvodom Košičan, žil dlhé roky v zahraničí, kde takisto intenzívne trénoval. Popri tom precestoval miesta, ktoré bežný smrteľník len tak nenavštívi.

Zvolánek

Okrem tréningov v džungli rád behá aj po horách, stretnúť ho môžete napríklad v Tatrách pri výbehoch na niektorý z tatranských štítov. Slovíčko ULTRA je pre neho jednoducho tým najvýstižnejším.

Jeho bežná tréningová dávka je približne 600 km s 25 tisíc nastúpanými metrami mesačne. Pred pretekmi ju samozrejme prispôsobuje.

V roku 2014 aj skrz niektoré zranenia stihol pár pretekov.

Na ultráku Lavaredo Ultra Trail (119 km / 5850+ m) sa umiestnil ako 14. v tvrdej konkurencii 30 elitných svetových bežcov a ďalších viac než 800 pretekárov. Ultramaratón vyhral populárny Anton Krupička.

Ešte v apríli sa stihol zúčastniť ultramaratónu Baba-Kamzík (53 km / 1700 m), kde skončil na druhom mieste.

Okrem behu sa Rišo venuje písaniu a zdravému životnému štýlu.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete vedieť čo sa deje v bežeckom svete?

Nechajte nám svoj email. Maximálne dvakrát mesačne Vám pošleme správu s novinkami a zaujímavosťami.
V budúcnosti sa môžete kedykoľvek odhlásiť.